9. 2. 2008

Pokec heslá a fotky

Nesporne lákavá téma sa vracia. Dnes si porozprávame niečo o heslách a fotkách na pokeci, o holkách a ak budete dobrí, prezradím aj čosi viac ako som mal v úmysle. Článoček je to oddychový a písaný po tme, takže netrpezlivci preskočte na posledný odstavec.


Heslá
Hneď v úvode vás môžem ubezpečiť, že ak ste došli sem, tak sa nikdy nedostanete k heslám na pokeci v podobe akej ich hľadáte. Zadať do googlu „heslá na pokec“ a očakávať, že nájdete návod ako na to, je príšerné zmrdi. Načo vám je získanie hesla do albumu bez súhlasu majiteľa? Zvedavosť? Aj keby ste v ňom našli super babu s ktorou sa vidíte, ako v dôchodku žeriete čajové keksy na terase vášho rodinného domčeka pozerajúc sa na vnúčatá ako si režú tváre sklíčkom ktoré našli v piesku – nestane sa to vďaka ukradnutému heslu.

Uvedomme si, čo je to vlastne heslo. Je to niečo, čo stojí medzi vašou zvedavosťou a majiteľovou opatrnosťou. Kvôli čomu ste zvedaví ma nezaujíma, každý má svoj dôvod. Kvôli čomu je majiteľ opatrný? Zrejme nemá rád publicitu, cudzích ľudí ktorí si ho obzerajú, alebo iný dôvod. Takže riešenie na heslá znie celkom jednoducho – musíte sa stať „necudzím“ človekom :-)

To je rada od Pokecológa čo? Vari ste nečakali, že vám napíšem zoznam štyroch mnou používaných viet, ktoré zaberajú pri odhaľovaní hesiel. Dobre, tak aspoň jednu z nich: „Čo musím spraviť, ak by som sa chcel pozrieť do Tvojho albumu?“ Čuduj sa svete, taký čas človek dostane hotový návod ako na heslo...

Fotky
V živote človeka existujú dve fotografie na ktorých MUSÍ vyzerať dobre. A to maturita a svadba. Ak vyzerá niekto na fotke z tabla ako vyryhaný rezanec, alebo ako po dlhej chorobe, verte mi – nechcete vidieť ďalšie fotky. Samotný fakt, že na maturitnej fotke vyzerá niekto super, zrejme znamená, že je v reáli normálny. Ak je nevesta škaredá – ruky preč kúrnik! Buď sa vydávala kotná, alebo za nejakého slabomyseľného kremienka, ktorého by snáď donútila utierať si riť sklennou vatou.

Na fotkách pozor na úpravy, pokec je plný kvázi grafikov, ktorí pomáhajú šeredným škridliam dvihnúť sebavedomie úpravou fotky. Zväčša ide o neškodné šantenie, ale dievča ktoré je škaredé ako cesta do roboty a myslí si o sebe že je krásna ako ranné zore v Káčerove, zväčša nebýva ľahká korisť. Teda pokiaľ nemáte ešte nadupanejšie fotky. Ale to už sa strácame v umeline.

Fotky sú super. Dá sa na nich pozerať hodiny, môžu sa zväčšovať, dá sa o nich rozmýšľať. Od pózy foteného objektu, farebnosť, pozadie, obsah... fotky by mali vystihovať človeka tak ako on sám chce. Keď som krivooký kombajnista, tak sa predsa nesfotím pri žigulíku s kyticou všakže, pokiaľ nechcem ostatných klamať a lákať ich na falošnú nádej. Študovaním fotiek sa človek často dozvie viac ako pozeraním slov v profile, no na také niečo treba skúsenosti s ľuďmi, s fotografiou a tak...

Posledný odstavec
Nemám rád keď ma oslovia ľudia s otázkami typu „ako zbalím nejakú babu?“ alebo „ako získam jej heslo?“ Sú odvážni, že za mnou prichádzajú s takou somarinou? Nie, sú nevedomí. Ak by boli odvážni, tak si vezmú preháňadlo a prášky na spanie naraz...

Vy čo ste preskočili celý článok máte smolu, bol v ňom podrobný návod na získanie hesielok do albumčekov a rafinované tipy ako sa dostať k fotkám na pokeci. Vy poctivci, ktorí ste došli pri čítaní až sem, viete čo som chcel povedať. Ak chcete, budem v tom pokračovať niekedy nabudúce.

Predchádzajúce dumy

9 komentárov:

Anonymný povedal(a)...

dve otázky na pokecológa:-D po prvé:kedy bude další príbeh?:-Da za druhé:už sa ti niekedy vôbec stalo že ti nejaká baba buď odmietla stretko alebo ti proste po stertnutí nedala?:-D

Cyanize povedal(a)...

High quality ako vzdy pokecolog. Po tvojich prispevkoch ma vzdy boli brucho od smiechu. Len tak dalej. JH

Pokecológ povedal(a)...

Dalsi pribeh bude az pride spravny cas a ziskaju sa potrebne podklady :-) A samozrejme ze sa mi stalo ze baba odmietla, alebo "nedala". Nie raz, nie dva krat. Ale o takych citat by Vas zrejme nebavilo.

Cyanize - dakujem ze sa dobre citam.

caandy povedal(a)...

Po ťažkom dni dobre padne sa na večer zasmiať pri Pokecológovi...
Skôr by som to nazvala návodom pre mužské pokolenie ako získavať heslá. Ženy na to idú inak :-)
A kľudne zverejni aj tie príbehy s "neúspešným" koncom, aspoň to celé nebude príliš dokonalé. Teda, že nezvedieš všetky na ktoré si ukážeš:-P

Anonymný povedal(a)...

keď sme u toho stretnutia... mal som sa stretnúť s jednou, no nikdy neprišla ani som to nepočítal, ale raz keď som bol za ňou, prišla až keď som ja odišiel... je to divné buď to osud nechcel alebo si robila zo mňa panáčika na gumičke a dúfala že aj 23. krát či koľký ju budem čakať na vopred určenom mieste.

bruna povedal(a)...

srandista :o))to je taká istá blbosť,získavanie kvázi hesiel,ako že na Sibíri porastie orchidea :o))
pre koho sú albumy na heslá...pre toho,kto chce..trošlu "upejpavosti" a je to :o))

Anonymný povedal(a)...

jj pokecolog, daj sem aj nejaké neuspešne "príbehy", určite by zaujali aj tie...

Kia povedal(a)...

Inak nerozumiem naco su ludom zaheslovane subory:))) Ved kto ukaze, ze nieco taji, chce byt odhaleny, no nie??? Kazde dievca co si zahesluj album to robi preto, aby mohla niekomu dat heslo:))Tolko moj poznatok....
A k pokecologovi...nepis nenaplnene pribehy, ludia chcu uspech, pocit, ze sa to da a nie vidiet, ze si ako oni...:)

Anonymný povedal(a)...

oznacit tehotnu zenu za kotnu moze len bezduchy, bezdetny a bezcielny primitiv, zvysok clanku, ci ako to nazvat, je nejaky nevydareny pokus o vtip, vek autora odhadujem na max 12 rokov (aj to asi prehanam :-))))) )